Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ile obniżą sprężyny RS-a

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ile obniżą sprężyny RS-a

    [center:7b6dd058f9]Pany...

    [/center:7b6dd058f9]

  • #2
    Ile obniżą sprężyny RS-a

    Witam,
    Pech chciał że dzisiejszego dnia strzeliła mi przednia sprężyna. W związku z tym zawitała mi myśl o założeniu sprężyn od RS-a. W tym chwili zgłupiałem, ponieważ katalog podaję że wysokość sprężyny do mojego kombi 2.0 to 362mm, natomiast z RS-a kombi to 312mm. Czy faktycznie auto pójdzie w dół o te 50 mm? To trochę sporo, docelowo myślałem o obniżeniu o około 20mm.
    Po drugie w tej chwili nie chcę zmieniać tylnych sprężyn z powodów finansowych, więc jak myślicie da się jeździć na takim zestawie?
    Aha i czy twardość sprężyn z RS-a jest dużo większa od standardu??
    Dzięki

    Komentarz


    • #3
      Sprężyny z OI RS katalogowo obniżają o 15mm. Może w Twoim egzemplarzu zamontowany jest jakiś pakiet na bezdroża podnoszący trochę auto. Jeśli chodzi o ich twardość to jest delikatnie sztywniej, ale nie jakoś mega specjalnie. Auto pewniej prowadzi się w zakrętach. Miałem porównanie jeździłem długo ojca zwykłą OI, teraz ja mam OI RS i zwykła OI wg. mnie jest stosunkowo miękka i komfortowa. Jeśli miałbym doradzić to bierz bo koszt modu na pewno nie będzie duży a auto zyska na prowadzeniu Szukaj używek z RS'a. Komplet na pewno nie będzie dużo kosztował.
      Pozdrawiam
      O1 AGR <- Była
      O2 '04 BKD "Praha"<- Jest
      OI RS <- Jest

      Komentarz


      • #4
        krusnik02, polecam ten mod. Można tak jeździć, byle nie za długo. autem może trochę bujać, tzn przód będzie twardy, tył miękki i przy większych prędkościach może być dziwne uczucie. Springi poszukaj od Leona TS, bo to jest to samo co Octa RS.
        Black Pearl, Elegance & RS LOOK
        @ by Tune-up Gdańsk
        TDI VP++ i jeszcze rośnie
        Antek

        Komentarz


        • #5
          na forum jest RS na czesci , dział kupie/sprzedam

          [ Dodano: Pią 04 Kwi, 14 15:04 ]
          Zamieszczone przez c0nn3ct
          Sprężyny z OI RS katalogowo obniżają o 15mm.
          na pewno?
          jak stoi moja RSka obok skody kolegi, roczniki te same to z daleka widac ze RS nizej stoi

          musze to pomierzyć , 15mm raczej bym nie zauwazyl
          jest O1 RS 1.8T XENON
          była O1 1.9 TDI AGR

          Komentarz


          • #6
            krusnik02, sprężyny od RSa obniżają o jakieś 20 mm. Sprężyny są na pewno twardsze niż np. progresywne Eibachy, pomimo że te drugie obniżają auto o 35 mm. W praktyce może się oczywiście okazać, że ze względu na zużycie amortyzatorów auto może stać kilka milimetrów wyżej lub niżej. Acha, co do twardości to zależy jeszcze na jakich jeździsz kołach, ja przesiadając się z 15 na 17 cali to i na standardowym zawieszeniu odczułem pogorszenie się komfortu.

            Komentarz


            • #7
              czarny_wwa, dzisiaj odebrałem auto od mechanika - wymiana seryjnych amorów i sprężyn po przebiegu 76 tys. km na zestaw springi RS + amortyzator Sachs Advantage do "zawieszenia sportowego" i auto siadło o 15 mm - zmierzone. Eibachy są bardziej miękkie niż RS? To chyba Eibach musiałby mieć twardość serii :diabelski_usmiech Jak c0nn3ct pisze, na RSach jest lekko sztywniej, ale tylko lekko, większe pogorszenie komfortu odczułem przy zmianie z 205/55/16 na 225/45/17 :wink: Natomiast prowadzenie zdecydowanie na plus
              Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
              6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
              Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X